3. Pārgājiens pa Kuģu būvētāju krastu

“Akmeņainā piekraste no Mērsraga līdz Kaltenei”


Šajā sestdienā 27. jūnijā dosimies pārgājienā gar Kurzemes krastu no Mērsraga līdz Kaltenei. Ceļā apskatīsim četrus zvejnieku ciemus – Mērsragu, Upesgrīvu, Valgalciemu un Kalteni. Uzzināsim interesantus faktus par zvejnieku darbu, sadzīvi un folkloru. Kaltenē apskatīsim putnu vērošanas taku. Maršruts mūs vedīs gar vairākiem zemesragiem – Pekragu, Sēragu, Mērsragu, Upesgrīvas ragu un Gaušragu. Pārgājiens noslēgsies Kaltenes ciema centrā pie autobusa pieturas. 

Pasākumā uzzināsim, ko un kāpēc agrāk mūsu senči saukuši par jūrām, noteikti iepazīsim apkārtnes dabas vērtības, tajā skaitā retos, aizsargājamos un ārstniecībā izmantojamos augus un dižkokus. Uzzināsim, kas ir biotopi un kuri no tiem sastopami jūras piekrastē. Piekraste pie Mērsraga un Kaltenes ir bagāta putniem, tāpēc pasākums īpaši piemērots putnu draugiem.

Labvēlīgos laika apstākļos peldēsimies jūrā.  

Kurzemes piekraste vienmēr sagādā jaukus pārsteigumus, tāpēc dodies mums līdz!

Pasākumu vadīs projekta “Zaļie pārgājieni” vadītājs Aivars Jakovičs.

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 26.06.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

 • Maršruta kopgarums: ap 25 km. Ceļš vedīs pa ielām, pludmali, meža takām un ceļiem.

  Tiem, kas vēlās, būs iespējams iziet tikai vienu pārgājiena posmu ap 15 km līdz Valgalei un doties mājās ar autobusu no Valgales 13:49.
 • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi, cepure un lietus droši apģērbi, pārtika un dzēriens pusdienu pauzei. Putnu vērotājiem ieteicams līdzi ņemt binokļus.

 • Satiksme no Rīgas uz Mērsragu: Autobuss “Rīga – Mazirbe” atiet no Rīgas starptautiskās autoostas 7:30 un pienāk Mērsragā 9:29
 • Privāto auto īpašniekiem: Vietās kur tas ir atļauts netālu no autobusu pieturas “Mērsrags”.

  Ir iespējams automašīnas novietot maršruta galapunktā Kaltenē un atbraukt uz maršruta sākuma punktu ar autobusu, kurš no Kaltenes atiet 8:39 un pienāk Mērsragā 9:00.

 • Pulcēšanās: 9:30 Mērsragā pie autobusu pieturas.
 • Starts: 9:35
 • Finišs: Pārgājiens noslēgsies Kaltenē pie autobusu pieturas ap plkst. 18:00 Atpakaļceļā uz maršruta sākumpunktu Engurē vai uz Rīgu dosimies ar autobusu no Kaltenes 18:25.
 • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz iepriekšējā vakara plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība: Pārgājiens piemērots visiem, kam interesē daba un vēsture. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiens ieteicams dalībniekiem sākot no 10 gadu vecuma. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS Mērsragā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]