Ceļojums uz Vidzemes jūrmalas

MEŽONĪGO KLINŠU ZEMI


Šo sestdien 15. augustā, neraugoties ne uz kādiem laika apstākļiem, dosimies vērot Vidzemes piekrastes mežonīgo piekrasti posmā no Tūjas līdz Melekiem!

Kā parasti ar Aivaru Jakoviču Jūs iepazīsiet daudz neparastu vietu, kam neuzmanīgi ceļotāji mēdz paiet garām. Labā laikā mūs sildīs saule, vētrā pret akmeņiem šķīdīs bangas un debesīs skries krāšņi mākoņu vāli, priecējot fotomīļus, bet pelēkā lietainā dienā mūs sildīs sarkanīgo klinšu ugunīgās kraujas ar slēptuvēm nišās un alās.

Protams, ceļā redzēsim fantastiskas jūras ainavas ar zemesragiem, akmeņu krāvumiem, Ķurmraga bāku un varenām priedēm. 

Pārgājiens sāksies Jelgavkrastos pie autobusa pieturas blakus Liepupes luterāņu baznīcai. Pa ceļam uz jūru apskatīsim Liepupes senču pilskalnu. Pie Lembužiem apskatīsim varenu dižpriedi. Tālākais ceļš vedīs līdz Tūjas molam un tad —Ķurmragam. Vēl pēc gabaliņa ieraudzīsim Ežurgas ragu, aiz kura sākas Apburtā birzs – vairāk kā kvadrātkilometru liels akmeņkrāvums mežā. Pēc aptuveni 3 km jūrā ietek gleznainā Kurliņupīte jeb Oltuža, kuras krastos atsedzas smilšakmens klintis. Liekākās klinšu kraujas apskatīsim pie Veczemjiem. Tālākais ceļš vedīs pa liedagu, līdz Kutkāju ragam un līdz Meleku apdzīvotai vietai, aiz kuras drīz nonāksim līdz pārgājiena finiša vietai uz Rīgas – Tallinas šosejas pieturā “Dzeņi”.

Akmeņainajos piekrastes sēkļos rudeņos var redzēt daudz migrējošu bridējputnu un dažādas pīļu sugas. Kā tas mūsu pārgājienos parasts, ceļā iepazīsim arī dažādus biotopus un augus. Drosminieki pusdienu pauzes laikā jūrā varēs arī peldēties.

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 14.08.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: Aptuveni 23 km. Ceļš vedīs pa meža takām, ceļiem, ielām, smilšainu un akmeņainu pludmali. Iešanas temps – vidēji ātrs. Jāuzmanās ejot pa mitriem un slideniem akmeņiem!
  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi, piemēroti iešanai pa akmeņiem. Lietainam laikam – lietusmētelis. Pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

  • Satiksme no Rīgas: autobuss Rīga - Ainaži atiet no Rīgas 08:30 un pienāk pieturā “Jelgavkrasti” 10:07
  • Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot maršruta sākumpunktā Jelgavkrastos vietās, kur tas ir atļauts, ieteicams - netālu no Liepupes luterāņu baznīcas.
  • Pulcēšanās: 10:10 pie autobusu pieturas “Jelgavkrasti”
  • Starts: 10:15
  • Finišs: Pārgājiens noslēgsies Meleku apkārtnē pie autobusa pieturas “Dzeņi” ap 17 - 18. Atpakaļceļš no “Dzeņiem” ar autobusu plkst. 16:53 vai 18:53.
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz pārgājiena priekšvakaram plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība:Pārgājiens ieteicams dalībniekiem sākot ar 10 gadu vecumu. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši.

Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS tūjā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]