Ceļojums no Vecmīlgrāvja līdz Vecbaznīcai


Svētdien, 2. augustā plkst. 10.00 tiksimies Vecmīlgrāvī, netālu no dzelzceļa stacijas „Ziemeļblāzma” pie 24. autobusa pieturas „Emmas iela” un dosimies aplūkot Rīgas jūras vārtus — Vecmīlgrāvi un Rinužus.

Izbaudīsim romantisko ostas rajona gaisotni un tuvāk iepazīsimies ar Vecmīlgrāvja, Ziemeļblāzmas, Rinužu (tagad pārdēvēti par Rīnūžiem) un Vecbaznīcas ciema (padomju varas laikos pārdēvēta par Vecdaugavu) kultūrvēsturisko mantojumu un dabas vērtībām.

No maršruta sākuma punkta dosimies uz Vecmīlgrāvja senāko rajonu, ko vecie iedzīvotāji sauc par „Cīzi”, tad uz Lodera krastmalu, kur apskatīsim Augusta Dombrovska kokzāgētavas vietu. Tālākais ceļš mūs vedīs uz Latviešu tautas Gaismas pili — Ziemeļblāzmu un Burtnieku namu.

Pēc tam Rinužos apskatīsim apkārtnes dižāko ozolu un  Balto baznīcu — bāku, kā arī uzzināsim, kā cēlies Rīnūžu vārds. Gar rakstnieka Viļa Lāča vecāku māju, kur tagad iekārtota jauka kafejnīca, dosimies līdz Latviešu teātra tēva Jāņa Peitāna kapam un maršrutu pabeigsim bijušajā Vecbaznīcas ciemā.

Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturnieks un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs.

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 01.08.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: Aptuveni 8 - 10 km. Ceļš ved pa ielām, gājēju celiņiem un lauku ceļiem un takām.

  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un, atbilstoši laika apstākļiem, lietus droši apģērbi.

  • Sabiedriskais transports: 2. vai 24. autobuss līdz pieturai „Emmas iela” (pirmā pietura aiz Mīlgrāvja tilta) vai arī ar vilcienu no Rīgas līdz stacijai „Ziemeļblāzma”. Pietura atrodas Emmas ielā netālu no krustojuma ar Vecāķu prospektu (tuvumā degvielas uzpildes stacija)
  • Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot vietās, kur tas ir atļauts. Pārgājiena sākuma punktā atgriešanās ar 24. autobusu.
  • Pulcēšanās: 10:00 Pie autobusa pieturas „Emmas iela”.
  • Starts: 10:15
  • Finišs: Pārgājiens noslēdzas 24. autobusa pieturā Vecbaznīcas ciemā ap plkst. 14:00
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz iepriekšējā vakara plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība: Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Tikšanās vieta


UZ TIKŠANOS Vecmīlgrāvī!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]