2. Pārgājiens pa Kuģu būvētāju krastu

“Noslēpumainie zemesragi - no Engures līdz Mērsragam”


Šajā sestdienā 20. jūnijā dosimies pārgājienā gar Kurzemes krastu no Engures līdz Mērsragam. Engurē aiziesim līdz vietai, kur atradās hercoga Jēkaba otrs lielākais dzelzs ieguves ceplis Kurzemē. Tālākajā ceļā apskatīsim divus nelielus zvejnieku ciemus – Abragciemu un Bērzciemu. Uzzināsim interesantus faktus par zvejnieku darbu, sadzīvi un folkloru. Bērzciema apkārtnē aplūkosim ūdens putniem bagātās piekrastes pļavas un lagūnveida jomas. Maršruts mūs vedīs gar vairākiem zemesragiem – Abragu, Roņragu, Mālragu un Krusta ragu. Pārgājiens noslēgsies Mērsraga ciema centrā pie autobusa pieturas. 

Pasākumā uzzināsim, ko un kāpēc agrāk mūsu senči saukuši par jūrām.

Noteikti iepazīsim apkārtnes dabas vērtības, tajā skaitā retos, aizsargājamos un ārstniecībā izmantojamos augus. Mērīsim un fotografēsim dižkokus. Uzzināsim, kas ir biotopi un kuri no tiem sastopami jūras piekrastē. Piekraste pie Bērzciema ir bagāta putniem, tāpēc pasākums īpaši piemērots putnu draugiem.

Labvēlīgos laika apstākļos peldēsimies jūrā.  

Kurzemes piekraste vienmēr sagādā jaukus pārsteigumus, tāpēc dodies mums līdz!


Pasākumu vadīs projekta “Zaļie pārgājieni” vadītājs Aivars Jakovičs.

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 19.06.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: ap 25 km. Ceļš vedīs pa ielām, pludmali, meža takām un ceļiem.

    Tiem, kas vēlās, būs iespējams iziet tikai vienu pārgājiena posmu ap 12 km līdz Bērzciemam un doties mājās ar autobusu no Bērzciema 14:22.

  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi, cepure un lietus droši apģērbi, pārtika un dzēriens pusdienu pauzei. Putnu vērotājiem ieteicams līdzi ņemt binokļus.

  • Satiksme no Rīgas uz Enguri: Autobuss Rīga – Mazirbe atiet no Rīgas starptautiskās autoostas 7:30 un pienāk Engurē 9:06
  • Privāto autotransportu iespējams novietot vietās kur tas ir atļauts netālu no autobusu pieturas “Engure”. Ir iespējams automašīnas novietot maršruta galapunktā Mērsragā un atbraukt uz maršruta sākuma punktu ar autobusu, kurš no Mērsraga atiet 9:00 un pienāk Engurē 9:23.
  • Pulcēšanās: 9:25 Engurē pie autobusu pieturas.
  • Starts: 9:30
  • Finišs: Pārgājiens noslēgsies Mērsragā pie autobusu pieturas ap plkst. 18:00. Atpakaļceļā uz maršruta sākumpunktu Engurē vai uz Rīgu dosimies ar autobusu no Mērsraga 18:48.
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz iepriekšējā vakara plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība: Pārgājiens piemērots visiem, kam interesē daba un vēsture. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiens ieteicams dalībniekiem sākot no 10 gadu vecuma. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS Engurē!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]