Nāc, iepazīsti jāņuzāles!

Pārgājiens Daugavgīvā

22. jūnijā dodamies skatīt gada krāšņāko dabisko ziedu ekspozīciju Rīgā, Daugavgrīvas pļavās un jūrmalas piekrastes kāpās! Ja esam nolēmuši iepazīt augus, tad tieši tagad tam ir vispiemērotākais laiks! 

Daudz iegūs arī tie, kuri draudzējas ar fotografēšanu. Jūnijs un jūlijs ir ziediem bagātākais mēnesis, turklāt ik pēc dažām nedēļām pļavas iekrāsojas savādāk. Pirms Jāņiem sulīgi zaļās pļavas sarkanīgas glezno spulgnaglenes un jūrmalas armērijas. Pamazām arvien vairāk tās nomaina dzeltenā toņu gamma, par ko rūpējas kodīgie laimiņi, lielie zvaguļi, bet vēlāk – vīgriezes.

Maršruts sāksies Daugavgrīvā pie 3. autobusa pieturas “Valentīna Pikuļa iela”’. Dosimies uz Daugavgrīvas dabas lieguma dabas taku. Tad apskatīsim Rīgā plašāko  pelēko kāpu joslu un augstākās priekškāpas. Arī šeit pirms Jāņiem atradīsim dažādus ziedošus augus. Pēc tam dosimies līdz Daugavgrīvas bākai, pa ceļam apskatot senos nocietinājumus un Komētforta dambi.

Pārgājiena laikā iepazīsim gan retas, gan ārstnieciskas, gan vienkāršas videi raksturīgas augu sugas. Atcerēsimies, ka maršruts daļēji šķērsos Daugavgrīvas dabas liegumu, tāpēc centīsimies iet pa taciņām un atgādināsim, ka ārstniecības augu vākšana un ziedu plūkšana šeit ir stingri aizliegta!

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 21.06.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: aptuveni 8 km. Ceļš vedīs pa ielām, ceļiem, pļavu taciņām un pludmali. Pļavās nelielās platībās var būt mitras vietas.

  • Līdzi jāņem: Ērti apavi, cepures, kas pasargātu pret saules starojumu.

  • Satiksme no Rīgas centra: 3., 36., 56. autobuss līdz pieturai “Valentīna Pikuļa aleja”.
  • Privāto autotransportu automašīnas iespējams novietot stāvvietā netālu no autobusa pieturas “Valentīna Pikuļa aleja” pie takas uz pludmali.
  • Pulcēšanās: 9:20 autobusa pieturas “Valentīna Pikuļa aleja”
  • Starts: 9:30
  • Finišs: Pārgājiens noslēgsies maršruta sākuma punktā pie autobusa pieturas 3. autobusa pieturas “Valentīna Pikuļa aleja” ap plkst. 13:00 – 14:00
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz iepriekšējā vakara plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība: Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS Daugavgrīvā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]