Pārgājiens gar Mārupīti uz Budas muižu

28. jūlijā plkst. 10.00 tiksimies pie 10. tramvaja pieturas „Arkādijas parks” un dosimies aizraujošā pārgājienā gar Mārupīti no Arkādijas parka līdz Budas muižai Bieriņos.


Mārupīte ir viena no lieliskākajām vietām Rīgā, kur vasarā, neizbraucot no pilsētas, var sajust lauku svaigo gaisu un dabas neatkārtojamo burvību.

Izziņas pārgājiena mērķis tuvāk iepazīties ar Pārdaugavas dabas vērtībām un kultūrvēsturisko mantojumu.

Maršruts no Arkādijas parka vedīs gar Māras dīķa un Mārupītes krastiem līdz Borherta muižai, tad dosimies apskatīt Jaunās Bieriņu (Lindenruh) muižas vietu. Tālāk, ejot pa takām gar Mārupīti,  sasniegsim Skrējēju akmeņus, 1906. gadā celto Šēnberģu muižiņu, tēlnieka Induļa Rankas skulptūru dārzu un Budas muižu. Protams, redzēsim vēl daudz ko citu!

Mašruta objektu apskates secība pārgājiena laikā var mainīties.


Pārgājienu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs vēsturnieks, kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs


Dalībniekus, lūdzu, savlaicīgi pieteikties aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: Ap 8 km. Ceļš ved pa ielām, gājēju celiņiem un taciņām.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 7 līdz 75 gadi. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Lai neiztraucētu putnus, suņus šoreiz līdzi neņemt!

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

Satiksme no Rīgas centra: 10. tramvajs līdz pieturai „Arkādijas parks”.

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot vietās, kur tas ir atļauts. Atgriešanās pārgājiena sākuma punktā ar 7. vai 55. autobusu vai kājām.

Pulcēšanās: 10:00 Pie 10. tramvaja pieturas „Arkādijas parks”.

Starts:  10:10

Finišs: Pārgājiens noslēgsies ap 14:00 — 15:00 Kantora ielā pie 7. vai 55.autobusa pieturas, no kurienes varēs atgriezties maršruta sākuma punktā vai Rīgas centrā.

Atpakaļceļš no Zvejniekciema: ar vilcienu plkst. 16:17 vai 17:58

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties, līdz iepriekšējā vakara plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]