Katrīnbāde - Neibāde

Pārgājiens pa Vidzemes senākajiem kūrortiem

Šo sestdien 27. jūlijā dodamies pārgājienā gar Rīgas jūras līci posmā no Inčupes ietekas jūrā līdz Zvejniekciemam.


Ceļā iepazīsimies ar Vidzemes senākajiem kūrortiem Katrīnbādi un Neibādi – ko tagad sevī iekļāvusi Saulkrastu pilsēta. Apskatīsim varenas kāpas, kuru pakājē peldējusies Krievijas imperatore Katrīna II, Pēterupes baznīcu, vienu no pirmajām Neibādes vasarnīcām – Bīriņu barona Pistolkrosa celto Mežamuižu (Forestei) un piemiņas monumentu kūrorta dibināšanai.

Jūras piekrastē iepazīsimies ar dažādiem augiem un biotopiem. Ceļā noteikti aplūkosim varenākos dižkokus, tajā skaitā ķeizarienes Katrīnas liepu un mācītāja Johana Vilhelma Knīrīma 1869. gadā stādīto ozolu. Maršrutu sāksim dzelzceļa stacijā “Inčupe”, bet beigsim stacijā “Zvejniekciems”.  Protams, pārgājiena gaitā uzzināsim arī daudz interesantu faktu par Katrīnbādes un Neibādes vēsturi.daudziem, kā arī redzēsim daudzus, šeit vēl nepieminētus dabas un kultūrvēstures objektus.

Karstā laikā jūrā būs iespējams peldēties.


Pasākumu vadīs projekta “Zaļie pārgājieni” vadītājs Aivars Jakovičs.


Dalībniekus, lūdzu, savlaicīgi pieteikties aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: 15 – 17 km. Ceļš vedīs pa meža takām, ceļiem, ielām un pludmali.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 10 līdz 75 gadi. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Lai neiztraucētu putnus, suņus šoreiz līdzi neņemt!

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi, saulainā laikā - galvassegas. Pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Satiksme no Rīgas centra: Vilciens Rīga - Saulkrasti atiet no Rīgas 9:15 un pienāk stacijā “Inčupe” 10:08.

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot vietās, kur tas ir atļauts. Inčupes stacijas rajonā automašīnu novietošanas vietas atrast sarežģīti, tāpēc tās ieteicams novietot Zvejniekciema stacijas apkaimē un stacijā Inčupe ierasties ar vilcienu, kurš no stacijas “Zvejniekciems” Rīgas virzienā atiet plkst. 9:40

Pulcēšanās: 10:00 – 10:10 dzelzceļa stacijā “Inčupe”.

Starts:  10:10

Finišs: Pārgājiens noslēgsies dzelzceļa stacijā “Zvejniekciems” laikā līdz plkst. 16:00 — 17:00

Atpakaļceļš no Zvejniekciema: ar vilcienu plkst. 16:17 vai 17:58

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties, līdz iepriekšējā vakara plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Inčupē!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]