PĀRGĀJIENS

“Meklēsim Mežaparka orhidejas!”

Svētdien 30. jūnijā un trešdien, 3. jūlijā dosimies pārgājienā pa Mežaparku. Vasara ir pašā plaukumā. Meži un lauki bagāti visdažādāko augu ziediem. Latvijā sastopamas vismaz 32 orhideju sugas. Dažas no tām aug arī Mežaparkā. Tieši tagad ir īstais laiks tās sameklēt!  Iepazīsim arī dažādus citus meža augus, dižkokus un uzzināsim interesantus faktus par Mežaparka vēsturi.

Ceļā noteikti redzēsim Rīgas varenāko priedi, uzkāpsim Mežaparka augstākajā kāpā un no Baltā kalna vērosim pasakainu skatu uz Ķīšezera tālēm. Iepazīsimies ar seno Ķīšezera zvejnieku māju vietu, kā arī ar vēsturiskajiem zvejnieku dotajiem vietu nosaukumiem. Uzzināsim, kas kopējs Dziesmusvētku estrādei, Jaunciemam un Brasai... Tas viss un vēl daudz kas cits mūs gaidīs tepat netālu no mājām — Mežaparkā.

Pārgājiena maršruts veidots sadarbībā ar „SIA Rīgas meži”. Pasākumu vadīs ekotūrisma ceļveža „Mežaparks” autors Aivars Jakovičs.


Dalībniekus, lūdzu, savlaicīgi pieteikties aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: Pārgājiena maršruta kopgarums aptuveni 7 - 8 km, ilgums: aptuveni 3 — 4 stundas.

Dalībnieku atbildība: Ieteicamais dalībnieku vecums no 7 – 80 gadi. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti mežam piemēroti apavi. Nelielai pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens). Iespējama peldēšanās Ķīšezerā.

Satiksme no Rīgas centra: 11.tramvajs

Privāto automašīnu īpašniekiem: var novietot autostāvvietā Meža prospektā vai Siguldas prospektā.

Pulcēšanās: 10:00 – 10:10 pie Rīgas Zoodārza vārtiem.

Starts:  10:10

Finišs: 13:00 — 14:00.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 4-5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties līdz 29.06.2019. plkst. 21. un 02.07.2019. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS MEŽAPARKĀ!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]