"Pārgājiens Mežaparkā!"

Svētdien, 5. maijā dosimies pārgājienā pa Mežaparku. Aplūkosim šo Rīgas atpūtas vietu no neierastiem skatupunktiem – iepazīsim meža mūžamzaļos augus, mērīsim dižkokus un uzzināsim interesantus faktus par Mežaparka dabu un vēsturi.

Ceļā noteikti redzēsim Rīgas varenāko priedi. Aplūkosim kā klājas „Četru torņu priedei” un Veimuta priežu audzei. Uzkāpsim Mežaparka augstākajā kāpā, Bļodiņkalnā un no Baltā kalna vērosim pasakainu skatu uz Ķīšezera tālēm. Iepzīsimies ar seno Ķīšezera zvejnieku māju vietu, kā arī ar vēsturiskajiem zvejnieku dotajiem vietu nosaukumiem. Uzzināsim, kas kopējs Dziesmusvētku estrādei, Jaunciemam un Brasai... Tas viss un vēl daudz kas cits mūs gaidīs tepat netālu no mājām — Mežaparkā.

Pārgājiena maršruts veidots sadarbībā ar „SIA Rīgas meži”. Pasākumu vadīs ekotūrisma ceļveža „Mežaparks” autors Aivars Jakovičs.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 04.05.2019. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: Pārgājiena maršruta kopgarums aptuveni 7 - 8 km, ilgums: aptuveni 3 — 4 stundas.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vecums no 7 – 80 gadi. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti mežam piemēroti apavi un lietus droši apģērbi. Nelielai pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Satiksme no Rīgas centra: 11. tramvajs.

Privāto automašīnu īpašniekiem: var novietot autostāvvietā Meža prospektā vai Siguldas prospektā.

Pulcēšanās: 11:00 – 11:10 pie Rīgas Zoodārza vārtiem.

Starts:  11:10

Finišs: 14:00 — 15:00.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 4-5 Eur


Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz 04.05.2019. plkst. 23:00. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Mežaparkā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]

 .