Iepazīsti Langstiņus!

Ceļojums uz Naktsvijoļu mežu

Laikā no Jāņiem līdz Pēterdienai visi meži dzīvības pilni. Langstiņu apkārtnes pasaku mežā zied mūsu elegantākās  savvaļas orhidejas – smaržīgās naktsvijoles. Pēterdienā - 29. jūnijā rīkojam tur dabas izziņas pārgājienu visai ģimenei „Ceļojums uz Naktsvijoļu mežu”.

Šajā laikā langstiņnieki sola mežā netālu no Langstiņu ezera kokā uzcelt bišu māju. Tā ierīkota lielā bluķī, kas greznots mitoloģiskiem bišu aizgādņu attēliem. Jaunā bišu māja ir sākums meža bišu dravas veidošanai un mums pirmajiem būs iespēja to aplūkot.

Pārgājiena laikā uzzināsim dažādus interesantus faktus par Langstiņu ciema vēsturi, mežu un tajā sastopamajām dabas vērtībām. Izgājuši cauri Naktsvijoļu mežam, nonāksim pie Miķeļciema purva, kur apskatīsim Miķeļciema ezeru. Tā apkārtnē varbūt mums izdosies atrast Latvijā ļoti reti sastopamo augu - plakanstaipekni. Pārgājiens beigsies pie Langstiņu ezera, kur labvēlīgos laika apstākļos varēsim arī peldēties.

Pasākumu vadīs Rīgas ekotūrisma ceļvežu autors un projekta „Zaļie pārgājieni” vadītājs Aivars Jakovičs.


Dalībniekus, lūdzu, savlaicīgi pieteikties aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: Pārgājiena maršruta kopgarums aptuveni 8 - 10 km, ilgums: aptuveni 4 stundas.

Dalībnieku atbildība: Ieteicamais dalībnieku vecums no 6 – 80 gadi. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti mežam piemēroti apavi. Nelielai pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens). Pēc pārgājiena iespējama peldēšanās Langstiņu ezerā.

Sabiedriskais transports:

No Rīgas centra vispirms jānokļūst Juglā, kur jāpārsēžas 28. autobusā Jugla – Langstiņi.

28. autobuss no pieturas “Juglas iela” Brīvības gatvē (pretējā ielas pusē 1.tramvaja galapunktam) atiet 8:51 un pienāk pieturā „Langstiņi” — 9:12

Privāto automašīnu īpašniekiem: var novietot Langstiņos vietās, kur tas ir atļauts. Ieteicams netālu no autobusa pieturas „Langstiņi”.

Pulcēšanās: 9:15 pie 28. autobusa pieturas „Langstiņi"

Starts:  9:20

Finišs: Pārgājiens noslēgsies pie autobusu pieturas “Langstiņi” ap plkst. 13:00 - 14:00. Satiksme uz Juglu ar 28.autobusu 12:52, 13:57 vai 15:06.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 4-5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties, vēlākais, līdz pārgājiena iepriekšējā vakara plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Naktsvijoļu mežā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected] .