Pārgājiens uz Daugavgrīvu

Šajā svētdienā 4. augustā dosimies pārgājienā uz mūsu dižākās upes Daugavas ieteku jūrā un tās kreisā krasta molu pie Daugavgrīvas bākas.


Mūsu mērķis apskatīt Daugavgrīvas lieguma dabas taku, senās Buļļupes un Daugavas vecupes, kā arī Daugavgrīvas pludmali un molu laikā, kad no ziemeļiem sākusies aktīva bridējputnu migrācija. Ceļā iepazīsim arī piejūras pļavu un kāpu augu valsti, putnus, kā arī apskatīsim interesantākos Daugavgrīvas kultūrvēsturiskos objektus - fortus ar pazemes ejām un Daugavgrīvas bāku tuvplānā. 

Labvēlīgos laika apstākļos peldēsimies jūrā.  


Pasākumu vadīs projekta “Zaļie pārgājieni” vadītājs Aivars Jakovičs, kurš apskatāmās vietas pētījis un aprakstījis grāmatā “Rīgas Piejūra”.


Dalībniekus, lūdzu, savlaicīgi pieteikties aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: ap 8 km. Ceļš vedīs pa ielām, pludmali, pļavām, takām un ceļiem. Labvēlīgos laika apstākļos un zema ūdenslīmeņa gadījumā dosimies līdz Daugavgrīvas mola galam, kur neliels posms - ap 200 m – ejams uzmanīgi pa akmeņiem.

Dalībnieku atbildība: Pārgājiens piemērots visiem, kam interesē daba un vēsture. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiens ieteicams dalībniekiem sākot no 10 gadu vecuma. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi, cepure un lietus droši apģērbi, pārtika un dzēriens pusdienu pauzei. Putnu vērotājiem ieteicams līdzi ņemt binokļus.

Satiksme no Rīgas centra uz Daugavgrīvu:

  • 3. autobuss Pļavnieki – Daugavgrīva līdz pieturai “Valentīna Pikuļa aleja”. Autobuss kursē bieži.
  • No Imantas iespējams braukt ar 36. autobusu.

Privāto automašīnu īpašniekiem: Vietās, kur tas ir atļauts, netālu no autobusu “Valentīna Pikuļa aleja”. Ieteicams stāvlaukums pie takas uz jūru.

Pulcēšanās: Daugavgrīvā pie pieturas “Valentīna Pikuļa aleja” 9:50

Starts:  10:00

Finišs: Pārgājiens noslēgsies maršruta sākuma punktā ap plkst. 14:00 - 15:00

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties līdz 03.08.2019. plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS daugavgrīvā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]