"Pārgājiens uz Vārnukrogu"

Piedalies vasarai piemērotā pārgājienā gar Buļļupes un Lielupes krastiem uz Vārnukrogu!

Šo sestdien, 8. jūnijā  plkst. 10.00 tiksimies Bolderājā pie autobusa pieturas “Bolderājas poliklīnika”. Ceļā apskatīsim veco Bolderāju un aiziesim līdz Bumbu kalniņa skatu tornim. Apskatīsim Brīvības cīņu vietas Bolderājas kāpā un, ejot gar Buļlupes krastiem, nonāksim Vārnu krogā. Šeit atrodas Lielupes krasta augstākā kāpa – Baltā kāpā, no kuras paveras plašs skats uz Lielupes ieteku jūrā - Jaunupi. Tālākais ceļš vedīs gar Lielupes krastiem līdz Priedainei, no kurienes ar vilcienu varēsim atgriezties Rīgā. Pārgājienā iepazīsim apkārtnes dabas vērtības, kā arī Bolderājas, Vārnukroga un Priedaines vēsturi. Karstā laikā Buļļupē un Lielupē būs peldēšanās iespējas.


Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 7.06.2019. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: Ap 15 - 17 km. Ceļš ved pa ielām un gājēju celiņiem, mežu un taciņām..

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 7 līdz 80 gadi. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Lai neiztraucētu putnus, suņus šoreiz līdzi neņemt!

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi, pusdienām pārtika un dzērieni.

Satiksme no Rīgas: ar 3. autobusu. No Imantas uz Bolderāju kursē 36. autobuss. Jābrauc līdz pieturai „Bolderājas poliklīnika”.

Privāto automašīnu īpašniekiem: Lūdzam ņemt vērā, ka atgriešanās maršruta sākuma punktā ir ļoti sarežģīta  (jābrauc ar vilcienu līdz pilsētas centram un tad ar 3. autobusu).

Pulcēšanās: 10:00 Pie autobusu pieturas “Bolderājas poliklīnika”.

Starts:  10:10

Finišs: Pārgājiens noslēdzas pie dzelzceļa stacijas “Priedaine” ap plkst. 15:00 —16:00.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 4-5 Eur


Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz 7.06.2019. plkst. 23:00. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Bolderājā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]