Nāc, iepazīsti jāņuzāles!

Pārgājiens Vecdaugavas pļavās

15., 16. un 19. jūnijā dodamies skatīt gada krāšņāko dabisko ziedu ekspozīciju Rīgā, Vecdaugavas krastos. Ja esam nolēmuši iepazīt pļavu augus, tad tieši tagad - pirms un pēc Vasaras Saulgriežiem -  tam ir vispiemērotākais laiks!

Daudz iegūs arī tie, kuri draudzējas ar fotografēšanu. Jūnijs un jūlijs ir ziediem bagātākais mēnesis, turklāt ik pēc dažām nedēļām pļavas iekrāsojas savādāk. Pirms Jāņiem sulīgi zaļās pļavas sarkanīgas glezno spulgnaglenes un jūrmalas armērijas. Pamazām arvien vairāk tās nomaina dzeltenā toņu gamma, par ko rūpējas kodīgie laimiņi, lielie zvaguļi, bet vēlāk – vīgriezes. Pēc Jāņiem, kad plaukst jumstiņu gladiolu ceri, pļavas atkal sārtojas un visbeidzot jūlija vidū izkaltušos kāpu zālājus pēc pērkona negaisiem atdzīvina apaļlapu pulkstenīšu un kalnu norgalvīšu zilo toņu svaigums.

Maršruts sāksies Vecdaugavā pie 24. autobusa pieturas “Skanstnieki”’. Pa Skanstnieku ielu gar Raganu dīķi dosimies līdz bijušā  Daugavgrīvas klostera vietai un jāņuzālēm bagātajām Kungu Veides pļavām.

Tur kopā iepazīsim gan retas, gan ārstnieciskas, gan vienkāršas videi raksturīgas augu sugas. Tiem, kuri pieteiksies pirmā pārgājienā, varbūt vēl būs iespēja redzēt ziedam grezno Sibīrijas skalbi. P.S. 06.06.2019. redzēju ziedam, bet atsevišķi ziedi jau sākuši vīst!

Atcerēsimies, ka maršruts daļēji šķērsos dabas liegumu “Vecdaugava” un tāpēc ārstniecības augu vākšana un ziedu plūkšana šeit ir stingri aizliegta!


Dalībniekus, lūdzu, savlaicīgi pieteikties aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: aptuveni 5 km. Ceļš vedīs pa ielām, ceļiem, pļavu taciņām. Pļavās nelielās platībās var būt mitras vietas.

Dalībnieku atbildība: Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ērti apavi, cepures, kas pasargātu pret Saules starojumu.

Satiksme no Rīgas centra:

  • Sestdien 15. un svētdien 16. jūnijā

    24. autobuss atiet no pieturas “Abrenes iela” 9:07 un pienāk pieturā “Skanstnieki” 10:01, vai arī ar vilcienu Rīga – Saulkrasti, kurš atiet no Rīgas 9:15 un pienāk Vecdaugavā 9:39 (no Vecdaugavas stacijas līdz autobusu pieturai “Skanstnieki” ir 450 m)

  • Trešdien 19. jūnijā

    24. autobuss atiet no pieturas “Abrenes iela” 9:02 un pienāk pieturā “Skanstnieki” 9:57, vai arī ar vilcienu Rīga – Saulkrasti, kurš atiet no Rīgas 9:15 un pienāk Vecdaugavā 9:39 (no Vecdaugavas stacijas līdz autobusu pieturai “Skanstnieki” ir 450 m)

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot Skanstnieku ielā vai citās vietās, kur tas ir atļauts.

Pulcēšanās: 10:05 pie 24. autobusa pieturas “Skanstnieki”.

Starts:  10:10

Finišs: Pārgājiens noslēgsies maršruta sākuma punktā pie autobusa pieturas “Skanstnieki” ap plkst. 13:00.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 4-5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties, vēlākais, līdz pārgājiena iepriekšējā vakara plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS ZIEDU PĻAVĀs!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]
 .