Nāc, iepazīsti jāņuzāles!

Pārgājiens Vecdaugavas pļavās

21. jūnijā dodamies skatīt gada krāšņāko dabisko ziedu ekspozīciju Rīgā, Vecdaugavas krastos! Ja esam nolēmuši iepazīt pļavu augus, tad tieši tagad tam ir vispiemērotākais laiks! 

Daudz iegūs arī tie, kuri draudzējas ar fotografēšanu. Jūnijs un jūlijs ir ziediem bagātākais mēnesis, turklāt ik pēc dažām nedēļām pļavas iekrāsojas savādāk. Pirms Jāņiem sulīgi zaļās pļavas sarkanīgas glezno spulgnaglenes un jūrmalas armērijas. Pamazām arvien vairāk tās nomaina dzeltenā toņu gamma, par ko rūpējas kodīgie laimiņi, lielie zvaguļi, bet vēlāk – vīgriezes.

Maršruts sāksies Vecdaugavā pie 24. autobusa pieturas “Skanstnieki”’. Pa Skanstnieku ielu gar Raganu dīķi dosimies līdz bijušā  Daugavgrīvas klostera vietai un jāņuzālēm bagātajām Kungu Veides pļavām. 

Tur kopā iepazīsim gan retas, gan ārstnieciskas, gan vienkāršas videi raksturīgas augu sugas. Atcerēsimies, ka maršruts daļēji šķērsos dabas liegumu “Vecdaugava”, tāpēc centīsimies iet pa taciņām un atgādināsim, ka ārstniecības augu vākšana un ziedu plūkšana šeit ir stingri aizliegta!

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 20.06.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: aptuveni 5 km. Ceļš vedīs pa ielām, ceļiem, pļavu taciņām. Pļavās nelielās platībās var būt mitras vietas.

  • Līdzi jāņem: Ērti apavi, cepures, kas pasargātu pret saules starojumu.

  • Satiksme no Rīgas centra: Svētdien 21. jūnijā 24. autobuss atiet no pieturas “Abrenes iela” 9:24 un pienāk pieturā “Skanstnieki” 10:18
  • Privāto autotransportu iespējams novietot Skanstnieku ielā vai citās vietās, kur tas ir atļauts.
  • Pulcēšanās: 10:18 pie 24. autobusa pieturas “Skanstnieki”.
  • Starts: 10:25
  • Finišs: Pārgājiens noslēgsies maršruta sākuma punktā pie autobusa pieturas “Skanstnieki” ap plkst. 13:00.
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz iepriekšējā vakara plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība: Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS Vecdaugavas pļavās!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]