Pārgājiens

„Putnu dienas Eimuros”

Šo svētdien 31. martā dodamies Eimuru mežiem un laukiem tikties ar mūsu spārnotajiem draugiem!

Gājputni, jūtot silto laiku, jau sākuši atgriezties savās ligzdošanas vietās. Eimuru laukos katru gadu pārceļošanas periodā barojas tūkstošiem zosu, gulbju un citu putnu. Ļoti iespējams, ka satiksim arī dzērves. Maršruts sāksies dzelzceļa stacijā “Garciems”. Apskatīsim veco Garciemu un pa Dīķmežu dosimies uz Eimuru laukiem.  Šķērsosim Lieleimuru, un aiziesim līdz gleznainajam Kreiļu ezeram un Kreiļu kalnam. Izgājuši cauri priežu mežam, nonāksim pie Gaujas ielejas pļavām —Mazeimura, kur arī ir teicamas putnu vērošanas vietas. No šejienes dosimies uz Saules un Nagaiņu kalna apkārtni un pēc pāri Carnikavas laukiem uz dzelzceļa staciju “Carnikava”.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 30.03.2019. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: 16 – 18 km. Ceļš vedīs pa mežu, pļavām, takām, ceļiem un ielām. Maršruta vidusdaļā iespējams doties mājup no Ādažiem.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 10 līdz 75 gadi. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Lai neiztraucētu putnus, suņus šoreiz līdzi neņemt!

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mitrā laikā ūdensnecaurlaidīgi apavi un lietus droši apģērbi. Ieteicams paņemt tālskati. Pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Satiksme no Rīgas: vilciens Rīga - Skulte atiet no Rīgas 8:11 un pienāk stacijā “Garciems” 8:44.

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot  vietās, kur tas ir atļauts.

Pulcēšanās: 8:50 dzelzceļa stacijā “Garciems”.

Starts:  9:00

Finišs: Pārgājiens noslēgsies dzelzceļa stacijā “Carnikava” laikā līdz plkst. 15:00 — 16:00

Atpakaļceļš no Carnikavas: ar vilcienu plkst. 14:11; 16:02; 16:43 vai kādu no autobusiem, kas uz Rīgu kursē vismaz reizi stundā

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 4-5 Eur


Lūdzu, savlaicīgi piesakies! Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Eimuros!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]