Pārgājiens

„Putnu dienas Jūgezerā”

Šo svētdien, 7. aprīlī dodamies uz Jūgezeru, tā apkārtnes mežiem un Eimuru laukiem tikties ar mūsu spārnotajiem draugiem!

Gājputni jau atgriežas savās ligzdošanas vietās. Dzērves piekliedz mežus un purvus. Eimuru laukos katru gadu pārceļošanas periodā barojas tūkstošiem zosu, gulbju un citu putnu. Noteikti sastapsim arī dzērves, bet ceļā pie Ķīšezera dažādus ūdensputnus. Maršruts sāksies Juglā 1. tramvaja galapunktā. Pāri vecajam dzelzceļa tiltam dosimies līdz Ķīšezera līcim – Pils kaktam, kas ir iecienīta ūdensputnu barošanās un ligzdošanas vieta. Tad gar Pētera kalniņu dosimies Jaunciema mežā, kur aplūkosim Maku ezeru, Toma tiltu, Vellacīti un Jūgezeru. Tā tuvumā pusdienosim un dosimies līdz Karatavu un Nabagu kalniem, aiz kuriem nonāksim Eimuru laukos, kur aprīļa sākumā pulcējas lieli sējas, baltpieres un baltvaigu zosu bari.

Pēc putnu vērošanas dosimies uz Ādažu centru, kur ar satiksmes autobusu atgriezīsimies maršruta sākuma punktā vai pilsētas centrā.  


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 6.04.2019. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: ap 20 km. Ceļš vedīs pa mežu, sūnu purvu, pļavām, tīrumiem, takām, ceļiem un ielām.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 10 līdz 75 gadi. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Lai neiztraucētu putnus, suņus šoreiz līdzi neņemt!

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mitrā laikā ūdensnecaurlaidīgi apavi un lietus droši apģērbi. Purva šķērsošanai (1 – 2 km) vēlams paņemt rezerves apavus vai gumijas zābakus un zeķu pāri. Ieteicams paņemt tālskati. Pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Satiksme no Rīgas centra: 1. tramvajs līdz galapunktam “Jugla” vai 1. un 14. autobuss līdz pieturai “Juglas iela”.

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot  vietās, kur tas ir atļauts.

Pulcēšanās: 8:50 pie 1. tramvaja galapunkta Juglā.

Starts:  9:00

Finišs: Pārgājiens noslēgsies ap 16 – 17 autobusa pieturā “Ādaži”, Ādažos, Rīgas ielā pie veikala “Maxima”. Autobusi uz Rīgu kursē vismaz reizi 30 min.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 4-5 Eur


Lūdzu, savlaicīgi piesakies! Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Jūgezerā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]