Pārgājiens uz noslēpumaino Raganu purvu

Šo sestdien, 14. septembrī no Slokas dosimies uz noslēpumaino Raganu purvu Ķemeru apkārtnē!


Ceļā apskatīsim Slokas ezera neapdzīvotos krastus, kur rudens sākumā barojas gan vietējie, gan caurceļojošie ūdensputni. Redzēsim retāk apmeklētus meža ezeriņus un sēravotus. Atsevišķos posmos izsekosim hercoga Jēkaba laika ūdens ceļam, kas savienoja Lielupi ar Kaņiera ezeru un Rīgas jūras līci. Pa Slokas ezera dabas taku aiziesim līdz Melnezeram un tālāk dosimies teiksmainajā Raganu purvā, kur apskatīsim Putnezeru un citus mazākus ezeriņus.

Purva plašumos pašlaik var baudīt zilenes, dzērvenes un sausākās vietās - brūklenes. Fotomīļi šeit iegūs skaistus attēlus ar krāšņiem krāsu salikumiem un neparastu ķeburainu priedīšu formām. Pa Antiņciema ceļu dosimies uz Ķemeriem, kur pārgājiens noslēgsies dzelzceļa stacijā.

Pārgājienā pasākuma dalībnieki iepazīsies ar purva biotopiem un tiem raksturīgo augu valsti. Mūs gaida tas viss un vēl daudz kas cits!


Dalībniekus, lūdzu, savlaicīgi pieteikties aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: ap 16 -18 km. Ceļš vedīs pa mežu, sūnu purvu, takām, ceļiem un ielām. Fiziski maz sagatavotiem cilvēkiem grūtības var radīt 4 – 5 km garais maršruta posms Raganu purvā.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 10 gadiem. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Lai neiztraucētu putnus, suņus šoreiz līdzi neņemt!

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mitrā laikā ūdensnecaurlaidīgi apavi un lietus droši apģērbi. Purva šķērsošanai (4-5 km) vēlams paņemt rezerves apavus un sausu zeķu pāri. Ieteicams paņemt tālskati putni vērošanai Slokas ezerā. Pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Satiksme no Rīgas: Vilciens Rīga - Sloka atiet no Rīgas 8:33 un pienāk Slokā 9:22

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot Slokā, stacijas rajonā vietās, kur tas ir atļauts.

Pulcēšanās: 9:25 dzelzceļa stacijā “Sloka”

Starts:  9:30

Finišs: Pārgājiens noslēgsies dzelzceļa stacijā “Ķemeri” ap 16 - 17.

Atpakaļceļš no Jelgavkrastiem: Vilciens uz Rīgu atiet 16:57 vai 18:06. No Ķemeriem uz Sloku vai Bulduriem kursē autobusi.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties, līdz iepriekšējā vakara plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS RAGANU PURVĀ!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]