PĀRGĀJIENS

Raganu purva izaicinājums

Sāc septembri ar vēl nebijušiem piedzīvojumiem Raganu purvā! 2.septembrī no Ķemeriem dosimies pa senās Litorīnas jūras kāpu vaļņa — Zaļās kāpas viļņaino muguru uz Raganu purvu.

Tur aiziesim līdz vietai, kur gaisā jutīsim sēra izgarojumus un redzēsim daudzkrāsainus sēra dīķus. Acis priecēs rudens viršu ziedi, bet kājas meklēs drošāko taku starp purva akačiem. Iespējams dzirdēsim un varbūt arī redzēsim dzērves. Iepazīsimies sūnu purvam raksturīgo augu valsti un noskaidrosim, kas ir biotopi. Aplūkosim Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamos purva biotopus — „Neskarti augstie purvi”, „Pārejas purvi un slīkšņas” u.c. Nogaršosim dzērvenes un brūklenes, bet fotomīļiem būs iespēja iemūžināt krāsainas rudenīga purva ainavas!

Pasākumu vadīs ekotūrisma ceļveža „Rīgas piejūra” autors Aivars Jakovičs.

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 1.09.2018. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Dalībnieku atbildība: Lielākās grūtības saistītas pārvietošanās pa purva ciņaino reljefu, tāpēc dalībniekiem jābūt labā veselības stāvoklī. Nepilngadiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Pasākuma dalības maksa: pieaugušajiem 4 EURO, bērniem no 12 gadu vecuma — 3 EURO

Sagatavošanās: Līdzi jāņem ērti, izturīgi, viegli žūstoši apavi vai ūdens necaurlaidīgi gumijas zābaki un lietus droši apģērbi. Pusdienām vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens)

Dalībnieku vēlamais vecums: no 12 – 70 gadi. Nepilngadīgajiem jābūt kopā ar vecākiem.

Nokļūšana pulcēšanās vietā:

  • Satiksme no Rīgas: Vilciens „Rīga – Tukums 2” atiet no dzelzceļa stacijas „Rīga” plkst. 09:20 un pienāk stacijā „Ķemeri” plkst. 10:22
  • Privātā autotransporta īpašniekiem pulcēšanās 10:15 pie dzelzceļa stacijas „Ķemeri”


Pulcēšanās: Dzelzsceļa stacija "Ķemeri"

Iziešana: 10:30

Pārgājiena maršruts: Ap 15 km (jāatceras, ka fiziskās slodzes ziņā gājiens pa purvu pielīdzināms 30 km — bezšķēršļu apvidū)

Pārgājiena fināls: Labos laika apstākļos 15:00-16:00UZ TIKŠANOS PĀRGĀJIENĀ!


Pasākuma koordinators projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]