Rudens Zelts Siguldā

Šo svētdien, 13. oktobrī dodamies pārgājienā uz krāšņākajiem rudens lapu svētkiem Siguldā.


Rudens zelts visdaudzveidīgākos toņos mirdzēs kalnos un lejās, bet mūsu takas vedīs uz vietām, kur rudens prieku varēsim baudīt visā pilnībā. Aiziesim līdz Gudrības avotiņam, apskatīsim Piķenes krauju ar smilšakmens atsegumiem, tajā skaitā Auna pieres iezi un dosimies līdz Baltijas varenākai eglei. Ejot gar Gaujas ielejas kraujām, aiziesim līdz sabiedrībai mazāk zināmiem skatu laukumiem, no kuriem pavērsies fantastiski skati uz rudenīgajām tālēm. Iepazīsim Krimuldas muižas pils kompleksu un senās bīskapa pilsdrupas. Vikmestes upītes sāngravā aplūkosim neparastus devona laika smilšakmeņu atsegumus. Pārgājienā uzzināsim, kas ir Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamais biotops “Nogāžu un gravu meži”.

Tas viss un vēl daudz kas cits Tevi gaida jau šo sestdien! Tik nenokavē, jo rudens salnas un vēji šodien skaisto gleznu jau rīt var nepasaudzēt!


Pārgājiens sāksies un noslēgsies – laukumā pie dzelzceļa stacijas “Sigulda”.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 12.10.2018. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: ap 12 – 15 km. Ceļš vedīs pa mežu, gravu nogāzēm, takām, ceļiem un ielām.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 8 gadiem. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mitrā laikā ūdensnecaurlaidīgi un izturīgi apavi un lietus droši apģērbi. Pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Satiksme no Rīgas: Vilciens Rīga - Sigulda atiet no Rīgas 9:24 un pienāk Siguldā 10:38

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot Siguldas stacijas rajonā vietās, kur tas ir atļauts.

Pulcēšanās: 10:40 laukumā pie dzelzceļa stacijas “Sigulda”

Starts:  10:45

Finišs: Pārgājiens noslēgsies pie dzelzceļa stacijas “Sigulda” ap 16 - 17. Vilciens uz Rīgu atiet 15:54 vai 17:55. Uz Rīgu bieži kursē autobusi.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties, līdz iepriekšējā vakara plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Siguldā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]

 .