Pārgājiens

Rudens Zelts Siguldā


Šo sestdien, 17. oktobrī dodies kopā ar “Zaļajiem pārgājieniem” uz krāšņākajiem rudens lapu svētkiem Siguldā!

Rudens zelts visdaudzveidīgākos toņos mirdzēs kalnos un lejās, bet mūsu takas vedīs uz vietām, kur rudens prieku varēsim baudīt visā pilnībā. Aiziesim līdz Gudrības avotiņam, apskatīsim Piķenes krauju ar smilšakmens atsegumiem, tajā skaitā Auna pieri un dosimies līdz Baltijas varenākai eglei Ejot gar Gaujas ielejas kraujām, apskatīsim skatu laukumus, no kuriem pavērsies fantastiski skati uz rudenīgajām tālēm.  Iepazīsim Krimuldas muižu un senās bīskapa pilsdrupas. Vikmestes upītes gravā aplūkosim neparastus devona laika smilšakmeņu atsegumus. Pārgājienā iziesim arī vairākas sabiedrībai mazāk zināmas takas un apskatīsim klinšu kanjonu!

Tas viss un vēl daudz kas cits Tevi gaida jau šo sestdien! Tik nenokavē, jo rudens salnas un vēji šodien skaisto gleznu jau rīt var nepasaudzēt!

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 16.10.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: ap 12 – 15 km. Ceļš vedīs pa mežu, gravu nogāzēm, takām, ceļiem un ielām.
  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mitrā laikā ūdensnecaurlaidīgi un izturīgi apavi un lietus droši apģērbi. Pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens). 

  • Satiksme no Rīgas: Vilciens Rīga - Sigulda atiet no Rīgas 9:36 un pienāk Siguldā 10:45
  • Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot Siguldas stacijas rajonā vietās, kur tas ir atļauts.
  • Pulcēšanās: 10:45 laukumā pie dzelzceļa stacijas “Sigulda”
  • Starts: 11:00
  • Finišs: Pārgājiens noslēgsies pie dzelzceļa stacijas “Sigulda” ap 16 - 17. Vilciens uz Rīgu atiet 16:03 vai 17:19. Uz Rīgu bieži kursē autobusi.
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz pārgājiena priekšvakaram plkst. 22.00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 8 gadiem. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā.

Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Ja pārgājiena dalībnieks vēlas vēlas pārtraukt dalību pārgājienā, viņam par to obligāti jāpaziņo pārgājiena vadītājam!

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS SIGULDĀ!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]