Pārgājiens

Valguma mežu izaicinājums!


Šo sestdien, 16. novembrī dosimies uz Milzkalnes, Valguma ezera un Slocenes upes apkārtnes mežiem. Pārgājiena maršruts izvēlēts pa ļoti dažādu un interesantu apkārtni.

Tas sāksies Milzkalnes stacijā. Pirmajos kilometros redzama tipiska Tukuma pauguraines lauku ainava. Šeit paveras krāšņs skats uz  Slocenes senleju un Šlokenbekas pili. Tālāk iesim pa meža ceļiem un takām. Pēc vairākiem kilometriem sasniegsim 72,1 m augsto Lustūža kalnu, kur pēc nostāstiem atradusies hercoga Jēkaba medību pils. Pa Tukuma augstienes rietumu nogāzi dosimies līdz gleznainajam Valguma ezeram. Pēc tam gandrīz 3 km maršruts vedīs līdztekus Slocenes upei.

Ceļā redzēsim dažādus mežu tipus – egļu vērus, priežu silus, mētrājus u.c. Vietām sausos kāpu mežus nomainīs, mitras ieplakas ar strautiņiem un grāvjiem.  Pēcpusdienā apskatīsim Kugraiņa ezeru un tālāk dosimies līdz jūrai. Pēdējie maršruta kilometri vedīs pa pludmali līdz Ragaciema bākai un Ragaciemam, no kurienes ar autobusu atgriezīsimies Rīgā vai Slokā.  

Mūsu uzdevums iepazīt Tukuma apkārtnes dabu visā tās daudzveidībā! Ceļā ieraudzīsim daudz ko vēl līdz šim nepamanītu, bet, galvenais, piepildīsim pelēkās rudens dienas ar možumu un labu garastāvokli!


Pārgājiens sāksies dzelzceļa stacijā “Milzkalne” un noslēgsies Ragaciemā.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 15.11.2018. plkst. 21:00 aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!

Maršruta kopgarums: ap 23 km. Ceļš vedīs pa mežu, mālainām, smilšainām un zālainām nogāzēm, takām, ceļiem un ielām.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 9 gadiem (ar pieredzi līdzīgu maršrutu veikšanā). Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mitrā laikā ūdensnecaurlaidīgi un izturīgi apavi un lietus droši apģērbi. Noderēs nūjas. Pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Satiksme no Rīgas centra: Vilciens Rīga - Tukums atiet no Rīgas 7:34 un pienāk Milzkalnē 8:46

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot Bolderājā, laukumā pie maršruta sākumpunkta, uz kurieni no maršruta noslēguma vietas Imantā ir iespējams atgriezties ar 36.autobusu.

Pulcēšanās: 8:50 pie dzelzceļa stacijas “Milzkalne”

Starts:  8:55

Finišs: Pārgājiens noslēgsies Ragaciemā pie autobusa pieturas ap 16 - 17. Autobuss uz Rīgu atiet 17:00 vai 17:33

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties, līdz iepriekšējā vakara plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Milzkalnē!


Ja laikus nesaņemat apstiprinājumu pēc pieteikšanās anketas izsūtīšanas, neuztraucieties! Dalība ir neiespējama tikai gadījumā, ja pieteikšanās anketas vietā ir paziņojums, ka reģistrācija ir pārtraukta. Pēc pieteikuma izsūtīšanas varat piedalīties.

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]