"Vildogas klintis rudenī"

Svētdien, 4. novembrī „Zaļie pārgājieni” rīko dabas izziņas pārgājienu „Vildogas klintis rudenī”

Dosimies uz Vildogas upītes gravām un Tildurgas kanjonu.  Apskatīsim 350 miljonus gadus vecajos smilšakmeņos dabas veidoto Dagnes alu, varenus dižkokus, čaljošus strautiņus un vēl daudzko citu. Ja Vildogas upītē būs zems līmenis, to šķērsojot, varēsim uzkāpt Vildogas senču pilskalnā. Nelielā, bet skaistā pārgājienā garantēti spilgi iespaidi un jaunas zināšanas! Pārgājiens ieteicams fotomīļiem!

Vieglas - vidējas grūtību kategorijas maršruts. Lielākās grūtības saistītas ar kāpšanu pa mālainām gravu nogāzēm un kritušu koku pārvarēšanu. Maršruts vedīs pa dabisku, cilvēka nepārveidotu vidi, lielākoties bez takām, tādējādi ļaujot baudīt neskartu Dabu.  Maršruta garums ir aptuveni 5 kilometri, taču, pateicoties sarežģītajam reljefam, fiziska slodze būs jūtama.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 03.11.2018. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Pārgājiena devīze:Baudi un iepazīsti dabu nesteidzoties – ar prieku!”


Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vecums no 8 – 70 gadi. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem:

  • Obligāti ūdensizturīgi un dubļiem piemēroti apavi (piemēram gumijas zābaki), kā arī lietus droši apģērbi.
  • Nelielai pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Satiksme no Rīgas: Vilciens „Rīga – Sigulda” atiet no dzelzceļa stacijas „Rīga” plkst.7:55 un pienāk stacijā „Sigulda” plkst.09:09

Privāto automašīnu īpašniekiem: Jāpulcējas 9:00 Siguldā, stāvvietā dzelzceļa stacijas vai bijušās autoostas. Tālāk brauksim 15 kilometrus līdz „Kalnamuižniekiem” pie Vildogas upītes gravas! Lūdzams izpalīdzēt kolēģim, kas būs atbraukuši ar vilcienu, nokļūt maršruta sākumpunktā!

Starts:  9:15 Siguldā, autostāvvietā pie dzelzceļa stacijas.

Finišs: Siguldā, autostāvvietā dzelzceļa stacijas. Labos laika apstākļos 14:00 —15:00.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5eur.Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz 03.11.2018. plkst. 23:00. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Juglā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]