Pārgājiens

„Vilku kalnu izaicinājums”

Sestdien 11. maijā dosimies pārgājienā no Ziemeļblāzmas dzelzceļa stacijas līdz Carnikavai.

Pārgājiena laikā apskatīsim daudzas apkārtnes ievērojamākās kāpas un iekarosim divas no Rīgas apkārtnes augstākajām virsotnēm – Baltajos kalnos un Vilku kalnos. Vispirms no Ziemeļblāzmas dosimies līdz Čigānu kalnam, tad šķērsosim Lapsu kalnu, iziesim cauri Mangaļmuižas laukiem un apskatīsim Mangaļmuižas parku. Tālāk dosimies pa Carnikavas un Garkalnes novadu robežstigu uz Baltajiem kalniem, tad Ērgļa kalna grēdu. Pa tās muguru aiziesim līdz Avotlejām. Mangaļu Eimura pļavās būs iespējas novērot tur it bieži sastopamos peļu klijānus un dzērves. Aiz Eimura nonāksim Dīķmežā un Vilku kalnos. Tālāk ceļš virzīsies gar Ādažu lidlauku uz Laveru ezeru, kur labvēlīgos apstākļos būs iespējams izpeldēties, lai gūtu spēku maršruta noslēguma posmam līdz Carnikavas dzelzceļa stacijai.

Ceļā iepazīsimies ar augiem, dižkokiem, stāstiem par vietu nosaukumu izcelšanos.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 10.05.2019. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: ap 25 km. Ceļš vedīs pa mežu, pļavām, takām, ceļiem un ielām.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 10 līdz 80 gadi. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Lai neiztraucētu putnus, suņus šoreiz līdzi neņemt!

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mitrā laikā ūdensnecaurlaidīgi apavi un lietus droši apģērbi. Putnu draugiem ieteicams paņemt tālskati. Pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Satiksme no Rīgas: 2. autobuss atiet no pieturas “Abrenes iela” 8:06 un pienāk pieturā “Emmas iela” 8:41 (sabiedriskā transporta kursēšanas grafikus lūdzam precizēt “Rīgas satiksmes” mājas lapā), vai arī ar vilcienu Rīga - Skulte atiet no Rīgas 8:11 un pienāk stacijā “Ziemeļblāzma” 8:32 (no stacijas ap 450 m līdz degvielas uzpildes stacijai “VIADA”)

Atpakaļceļš no Carnikavas: ar vilcienu plkst. 14:56; 16:02; 16:43 vai kādu no autobusiem, kas uz Rīgu kursē vismaz reizi stundā.

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot vietās, kur tas ir atļauts.

Pulcēšanās: 8:45 Emmas ielas un Vecāķu prospekta krustojumā pie degvielas uzpildes stacijas “VIADA”.

Starts:  8:50

Finišs: Pārgājiens noslēgsies dzelzceļa stacijā “Carnikava” laikā ap plkst. 15:00 — 16:00

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 4-5 Eur


Lūdzu, savlaicīgi piesakies! Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Vilku kalnos!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]