"Zelta rudens Siguldā!"

Svētdien, 21. oktobrī atkal dosimies uz Siguldu baudīt krāšņākos rudens skatus!

Aplūkosim Gaujas kreisā krasta labākās skatu vietas uz Gaujas senleju pie bobsleja trases un Ķeizara krēsla. Redzēsim Velnalas klinti, Auna pieri un aiziesim līdz Baltijas lielākajai eglei. Ceļā apskatīsim vienu no lielākajām Latvijas dabas vērtībām — vairāk nekā 350 miljonus gadus vecos devona smilšakmeņu atsegumus ar seniem uzrakstiem un kā parasti uzmanību pievērsīsim dažādiem objektiem, kas tradicionālos tūrisma maršrutos nav iekļauti. Garantēti jauni iepaidi un jaunas zināšanas!

Pārgājiens ieteicams fotomīļiem!

Vieglas - vidējas grūtību kategorijas maršruts. Lielākās grūtības saistītas ar nokāpšanu un uzkāpšanu Gaujas ielejas un tās sāngravu nogāzēs. Pamatā maršruts vedīs pa tūristu takām, taču atsevišķās vietās iespējams nelielus ceļa posmus veiksim mežā bez takām.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 20.10.2018. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Pārgājiena devīze:Baudi un iepazīsti dabu nesteidzoties – ar prieku!”


Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vecums no 8 – 70 gadi. Dalībniekiem ieteicams būt veselības stāvoklī. Nepilngadiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem:

Ieteicami ērti mežam piemēroti apavi un lietus droši apģērbi.

Nelielai pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens). Pēc pārgājiena iespējams pusdienot Siguldas kafejnīcās.

.

Satiksme no Rīgas:

  • Vilciens „Rīga – Sigulda” atiet no dzelzceļa stacijas „Rīga” plkst.7:55 un pienāk stacijā „Sigulda” plkst.09:09

  • Privātā autotransporta īpašniekiem jāpulcējas 9:00 Siguldā, stāvvietā dzelzceļa stacijas vai bijušās autoostas. Autotransporta stāvlaukumi ap plkst. 9 vēl brīvi jūsu auto novietošanai!


Starts: 9:15 Siguldā, autostāvvietā pie dzelzceļa stacijas

Finišs: Siguldā, autostāvvietā dzelzceļa stacijas. Labos laika apstākļos 14:00 —15:00. Stipra lietus apstākļos pārgājienu iespējams saīsināt.


Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 EurUZ TIKŠANOS Siguldā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]