Ziemassvētku kauju pārgājiens 2020


Sestdien, 4. janvārī dodamies uz Tīreļpurva un Ložmetējkalna mežiem iepazīt takas, kuras pirms 103 gadiem minuši latviešu strēlnieki, dodoties Ziemassvētku kaujās!

Maršrutu sāksim Rīgas – Liepājas šosejas malā pie Lāču maizes ceptuves autobusu pieturā “Benuži”. Mūsu ceļš vedīs cauri mežam līdz Babītes – Kalnciema kāpu grēdai. Šķērsosim purvu, tad pa meža stigām aiziesim līdz vietai, kur 7. Bauskas un 8. Valmieras strēlnieku pulks pulcējās pirms izšķirošās kaujas. Tad izsekosim strēlnieku ceļam līdz frontes līnijas pārrāvuma vietai un tālāk pāri purvam līdz Ložmetējkalna kāpām.

Maršruta noslēgumā apmeklēsim Silenieku brāļu kapus un dosimies uz autobusu pieturu, no kurienes būs iespēja atgriezties maršruta sākuma punktā vai arī doties uz Rīgu. 


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 03.01.2020. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: ap 16 - 18 km. Maršruts vedīs pa jauktu koku un priežu mežiem, dumbrājiem, brikšņiem, sūnu purvu (ap 5 km), takām un ceļiem. Kopā pa bezceļiem nāksies iet apmēram 7-9 km.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 14 gadiem. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, ūdensnecaurlaidīgi, izturīgi apavi un lietus droši apģērbi. Jārēķinās, ka purvs vietām būs slapjš. Ļoti ieteicams paņemt rezerves apavus, bikses un zeķu pāri. Divām pusdienu pauzēm vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Satiksme no Rīgas centra: Autobuss Rīga – Saldus atiet no Rīgas 9:00 un pienāk “Benužu” pieturā  9:36

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot stāvlaukumā pie  maizes ceptuves “Lāči” vai citās vietās, kur tas ir atļauts.

Pulcēšanās: 9:40 pie autobusa pieturas “Benuži” (netālu no maizes ceptuves “Lāči”)

Starts:  9:45

Finišs: Pārgājiens noslēgsies autobusu pieturā “Ložmetējkalns” ap 16 - 17. Autobuss uz Rīgu atiet 17:05

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz 03.01.2020. plkst. 23:00. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Tīreļpurvā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]